Що я знаю про Бабин Яр

29 та 30 вересня 1941 року, за два дні в Бабиному Яру було розстріляно щонайменше 33 771 людей.

Бабин Яр став місцем масового знищення німецькими окупантами наших земляків.

24 вересня 1941 року на вулиці Хрещатику радянські диверсанти підірвали будинки, у яких були представники окупаційної влади. Нацисти звинувачували у цьому євреїв.

Наприкінці вересня зондеркоманда захопила дев’ять рабинів і наказала їм зробити оголошення. В оголошенні було написано, що євреї, як елітна нація, будуть перенаправлені у безпечне місце. 

«Усі євреї міста Києва і його околиць повинні з’явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на розі вулиць Мельникової і Дегтярівської (біля кладовища). Взяти з собою документи, гроші, цінні речі, а також теплий одяг, білизну тощо». Таке оголошення з’явилося на вулицях Києва 28 вересня 1941 року. 

Почергово від натовпу відділяли 30—40 осіб і вели «реєструватися». У людей відбирали всі документи та цінності. Потім єврєїв змушували роздягатися і виводили до краю яру.

Вогонь кулемета… Поліцаї заганяли палицями наляканих та знетямлених людей, які намагалися врятуватися.

Було чути ридання, благання про допомогу, молитви про спасіння… Безжалісних катів люди проклинали. І тільки весела мелодія вальсу з гучномовця та гуркіт літака заглушували саму смерть.

Дідовська Олександра

9 клас ЖПГ «Ор Авнер», Житомир